dętka do roweru duro

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego rodzaju samochodów bardzo dobrze wiedzą, że aby móc cieszyć się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go adekwatnie przygotować. Wiele osób jednakże nie wykorzystuje tożsamej zasady względem rowerów, a to poważny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

ogumienie duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, zatem lista prac, jakie powinniśmy zrealizować podczas przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go stosownie naciągnąć. W dodatku należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz stereotypowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć czy też nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, aby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Oprócz tego warto spowodować detale oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To bazowa lista czynności, jakie wypada wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby również rower od początku do końca umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony w czasie całego sezonu.

Dodaj komentarz